Rýchly kontakt +421 46 541 12 46
unimat@unimat.sk

KLUDI E2: svieži závan v kúpeľni

Protikladom každodennej hektickosti a záplavy vnemov sú jasné línie, čistota chromovaných plôch a tvary, ktoré upokoja myseľ i telo. Batérie Kludi sú dôkazom toho, že relax a chladná elegancia sa dobre dopĺňajú. Pritom nie je nutné vzdať sa ani komfortu a pekného dizajnu. Nemecký expert na batérie, Kludi, sa pri tvorbe série kúpeľňových batérií Kludi E2 zameral na dosiahnutie unikátnej estetiky v duchu súčasnej doby, charakteristickej mäkkými tvarmi a pákou, ktorá pripomína tablet. „Vytvárali sme ju v duchu moderného bývania so všetkým, čo k tomu patrí“, dodáva dizajnér Michael Stein. Batéria vďaka minimalistickému dizajnu, rovným líniám a jemným zaobleniam dobre vyznie v kúpeľniach s geometrickými aj organickými tvarmi. Spoločným menovateľom celej série je superplochá páka, ktorá je veľmi ergonomická a perfektne sadne do ruky.

Najlepším príkladom sú jednopákové batérie s jemnými tvarmi, ktoré zaručujú dokonalý hmatový zážitok a doslova si žiadajú, aby ste sa ich dotkli. Ultratenká rukoväť je ukážkou toho, kam až sa dá pri opracovaní pochrómovanej mosadze zájsť, a je zároveň akýmsi charakteristickým znakom batérií. Hoci tento ovládací prvok umožňuje jednoduché a hravé ovládanie, pôsobí kvalitne a funkčne. Jednopákové batérie majú mnoho prevedení a svojou mimoriadnou flexibilitou odzrkadľujú koncept značky Kludi, zameraný na voľnosť pri zariaďovaní kúpeľne. Batérie dotvárajú akúkoľvek kúpeľňu, sú dostupné v nástennom alebo stojančekovom vyhotovení so štyrmi výškovými variantmi s rôznymi dĺžkami vyloženia výtoku.

Vysoké požiadavky na dizajn, funkčnosť a ergonómiu spĺňajú aj vaňové batérie Kludi E2. Vyrábajú sa vo variantoch samostatne stojacej a nástennej batérie alebo batérie montovanej na okraj vane. Vaňové batérie sú elegantnou kombináciou dvoch funkcií: slúžia buď na napúšťanie veľkých objemov vody do vane, alebo ako ručná sprcha. Prepínanie pomocou ovládacieho tiahla je rýchle a pohodlné. Všetky varianty vaňových batérií dôsledne kopírujú dizajn umývadlových batérií série Kludi E2, aj tu nájdeme mäkké a zmyselne hladké tvary. Nesmie chýbať ani poznávacie znamenie celej kolekcie – výrazná, ergonomicky formovaná páka s decentným označením pre studenú a teplú vodu.

Univerzálnosť série Kludi E2 sa obzvlášť prejaví pri sprchových batériách. V ponuke je široký sortiment siahajúci od komfortného podomietkového riešenia až po klasické nadomietkové batérie. Či už si zvolíte impozantnú sprchu s efektom padajúceho dažďa alebo flexibilnú ručnú sprchu, všetky dizajnové prvky majú mäkké hrany.

V duchu rovnakého dizajnu sú koncipované aj kvalitné doplnky série E2: držiak na uterák, dávkovač mydla, držiak na toaletný papier, pohárik na zubnú kefku a ďalšie. Aj tu nájdeme znovu tie isté dizajnové prvky: pochrómovaný kov, ručne fúkané opálové sklo a mäkké hrany.

Stiahnúť PDFNaspäť